Wybór kurtki męskiej na zimę wcale nie jest taki oczywisty. Panowie nie tylko chcą dopasować ją do swojego stylu życia, ale także do obecnie panujących trendów w modzie męskiej. Nie da się ukryć, że obecnie męskie kurtki nie tylko mają ogrzewać i zapewnić świetną termoizolację, ale równocześnie muszą być one niezwykle estetyczne i funkcjonalne. Wobec tego idealnym rozwiązaniem okazuje się postawienie na modele kurtek zimowych od amerykańskiego giganta, którym jest firma Nike. Dlaczego warto to zrobić?

Kurtki zimowe męskie Nike – idealna izolacja 

To co przede wszystkim wyróżnia męskie kurtki zimowe od firmy Nike, to przede wszystkim izolacja. Amerykański gigant w tym zakresie pozostawił swoim klientom ogromne możliwości wyboru. Mogą więc oni postawić na modele, które są wypełnione puchem lub włóknem syntetycznym. Warto zwrócić uwagę na to, że puchowa izolacja jest niezwykle popularna w przypadku kurtek męskich od amerykańskiego producenta. Puch pozyskiwany jest z pierza kaczek lub gęsi. Co więcej na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim sprężystość pierza, która mieści się zwykle w przedziale od 700 do 900 cui. Jest to bowiem najwyższa możliwa sprężystość, która jednocześnie świadczy o wysokiej termoizolacji. Co więcej istotna jest również objętość pierza, dlatego Nike stawia na wysoką objętość, która połączona jest ze sprężystością rzędu 800 cui, Zapewnia to nie tylko idealny fason kurtki męskiej zimowej, ale również nadaje jej walory termoizolacyjne. Warto również wspomnieć o tym , jakie zalety ma naturalne wypełnienie. Nie tylko jest ono niezwykle lekkie, ale równocześnie skutecznie zatrzymuje ono ciepło. Kurtki męskie od firmy Nike są również produkowane w wersjach z wypełnieniem sztucznym. Okazuje się, że w tym wypadku amerykański gigant postawił na poliestrowe nici o różnorodnych rozmiarach, które harmonijnie się ze sobą łączą. Dzięki takiemu układowi, są wstanie świetnie zatrzymać ciepło w środku, a następnie utrzymać je przez długi czas. Oczywiście miara izolacji syntetycznej są gramy wypełnienia na metr kwadratowy. Firma Nike znów stawia na najwyższą jakość i oferuje kurtki z gramatura około 120 gramów, dla zapewnienia jak największego komfortu cieplnego. Główną zaleta izolacji syntetycznej jest to, że nawet po zmoknięciu, kurtka nadal będzie zapewniała ciepło, a także to, że będzie ona charakteryzowała się mniejszą objętością. Tego typu kurtka zimowa jest więc świetnym rozwiązaniem dla panów, którzy cenią sobie niezwykle aktywny tryb życia bez względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Męskie kurtki od Nike są odporne na warunki pogodowe

Nie da się ukryć, że jedynie zewnętrzna powłoka kurtki, jest wstanie oddzielić panów od mroźnych i nieprzyjemnych warunków jakie panują na zewnątrz. Firma Nike znów nie zawiodła swoich zwolenników i oferuje ona panom modele ze specjalnie uszczelnionymi szwami, które w żaden sposób nie będą przepuszczały wilgoci. Co więcej kurtki męskie mają trwałą i nieprzemakalną powłokę DWR. Dzięki temu mężczyźni nawet podczas mżawki, czy intensywniejszego deszczu będą mogli cieszyć się nieprzemakalnością i 100% ochroną przed zimnem.

Kurtki męskie od Nike idealnie dopasowane

Różnorodność modeli męskich kurtek na zimę, które zaproponował amerykański gigant Nike jest w tym roku naprawdę przytłaczająca. Panowie mogą śmiało postawić na długi płaszcz, który zapewni ciepło nie tylko biodrom, ale również i nogom nawet podczas ekstremalnie niskich temperatur, ale również mogą wybrać krótsze modele, które idealnie wpasują się w sportowy tryb życia, jeśli taki prowadzą. To jeszcze nie wszystko, gdyż firma Nike zaoferowała panom również modele, które są idealnie dopasowane do ciała, a także luźne kurtki zimowe, pod które z powodzeniem można ubrać grubszy sweter czy bluzę. W obu przypadkach jednak zapewniony jest możliwie jak najwyższy komfort cieplny.

Zimowe kurtki męskie od Nike zapewniają panom najwyższa funkcjonalność

Chyba każdy z panów dobrze wie, że często ciężko jest znaleźć miejsce na drobiazgi, które często lądują w rękach. Niestety zimową porą noszenie telefonu, kluczy czy portfela w ręce nie jest najlepszym rozwiązaniem. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Nike, która zadbała o to, by modele męskich kurtek zimowych były wyposażone w odpowiednią ilość kieszeni tych zewnętrznych, ale także i wewnętrznych. Co więcej są one wyścielone dzianiną, dzięki czemu będzie w nich można również wygodnie i skutecznie ogrzać ręce. Panowie mogą wybrać kurtki, których kieszenie zapinane są na zamek błyskawiczny i np. ochronią sprzęty takie jak telefon przed wilgocią i wypadnięciem, a także modele z kieszeniami otwartymi, które zapewnią szybki dostęp np. do schowanych tam kluczy. Warto zaznaczyć również to, że firma Nike zadbała o to, by modele kurtek miały wygodny, odpinany kaptur. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, a panowie w razie potrzeby mogą po prostu kaptur odpiąć, a kurtka nadal będzie prezentowała się bez zarzutu. Jeśli zajdzie taka konieczność, kaptur można ponownie przypiąć, a dzięki temu, że są one regulowane, a ich krój jest mocno przylegający, zapewnią one świetną izolację cieplną i skutecznie zablokują dostęp zimnego powietrza.