Zakłady bukmacherskie na przestrzeni kilku ostatnich lat przeżyły niesamowity rozkwit. Z niszowego zajęcia, którym pasjonowało się kilku sportowych zapaleńców, kultura bukmacherki rozrosła się do rangi jednego z ulubionych sposobów na spędzanie czasu przez młode osoby, które, choć w małym stopniu interesują się sportem. Powodów, dla których ludzie sięgają po zakłady bukmacherskie, jest wiele, od adrenaliny, przez chęć rozerwania się aż po poważne plany osiągania dużych zysków.

Jakie są źródła problemów z nadmiernym angażowaniem się w zakłady bukmacherskie?

Na początek zastanówmy się, skąd w ogóle biorą się w ludziach problemy związane ze zbyt dużym zaangażowaniem emocjonalnym, ale też finansowym w zakłady bukmacherskie. Pierwszy i najważniejszy powód to perspektywa niezwykle szybkiego zarobku. Wystarczy kilka dobrych trafów, a podwajamy, a nawet potrajamy budżet, z którym w zakłady bukmacherskie weszliśmy. W tym momencie pojawia się w głowach graczy pomysł w postaci „udało mi się pomnożyć 100 złotych, dlaczego miałbym tego nie zrobić z kwotą 1,000 albo może i lepiej, 5,000 złotych”? To właśnie pierwszy objaw powolnej utraty rozsądku i zaślepienia wizją szybkiego i bezbolesnego zarobku. Czar jednak pryska w momencie, gdy ciężko zarobione, a może nawet pożyczone pieniądze w mig uciekają po nietrafionym zakładzie. Gdyby problem skończył się na jednym nietrafionym zakładzie, nikt nie mówiłby o zjawisku uzależnieniu od hazardu. Jednak po przegranej w każdym z nas, a szczególnie w zapalonych graczach zakładów bukmacherskich zapala się ogromna żądza odegrania się za jeszcze większą kwotę. To z kolei jest najlepszą receptą na zgotowanie sobie finansowej ruiny.

Planowanie i strategia kluczem do sukcesu

Jak bawić się w kursy bukmacherskie bezpiecznie, by nie zatracić przy tym rozsądku? To wszystko zależy od naszych pobudek i planów względem tej rozrywki. Jeśli zakłady bukmacherskie stanowią dla nas nic więcej, a jedynie rozrywkę i odskocznie od normalności, prostą receptą będzie ustalenie sobie miesięcznego bądź tygodniowego budżetu, jaki przeznaczamy na grę. Niech to będą kwoty małe, nic nieznaczące w obliczu całego naszego miesięcznego budżetu. Pod żadnym pozorem źródłem pieniędzy na bukmacherkę nie powinny być nasze oszczędności lub pieniądze pożyczone. W jaki więc sposób grać, by nie stracić panowania nad emocjami, nawet w przypadku długiej serii wygranych bądź przegranych? Ustalmy stałą stawkę zakładu, której utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna. Pojedyncza strata 10 złotych nie zaboli, podczas gdy potencjalna wygrana, pozornie nieduża, daje nam ogromną satysfakcję.

Limity bukmacherskie

W związku pewnymi ograniczeniami i koniecznością spełnienia wielu warunków gwarantujących zdobycie licencji bukmacherskiej wszystkie firmy świadczące tego typu usługi, a w szczególności Betfan na swojej stronie posiadają opcję ustawienia limitów odpowiedzialności. W zależności od naszych chęci i potrzeb możemy ustawić sobie maksymalną wartość zakładu, jaką możemy zainicjować lub miesięczny budżet, jaki możemy wpłacić. Po ustaleniu tego typu blokad nie ma możliwości ich zdjęcia, co jest skutecznym sposobem na zachowanie zdrowego rozsądku podczas rozgrywania zakładów bukmacherskich.